Dallime mes rishikimeve të "Harry Potter"

752 bytes added ,  13 vjet më parë
v (roboti shtoj: sc:Harry Potter)
*Durmstrang me drejtor Igor Karkaroff
*Beauxbatons me drejtoreshë Madame Maxime
 
Ndërsa nxënësit ishin ata që do ti paraqitnin vlerat e shkollave të tyre dhe duheshin të zgjidhen vetëm 3 nxënës.
Qdo shkoll duhej të paraqitej me nga një nxënës, nxënësit të cilët nuk i kishin mbushur 17 vjet nuk u lejohej të merrnin pjes ne gar.
 
Nxënësit percaktoheshin permes kupes së zjarrit ku mjafton ta shkruash emrin dhe ta hedhësh atë në kup.
 
Përfaqsues i shkolles së Beauxbatons (Babatonit) u zgjedh Flër Delkur.
Përfaqsues i shkolles së Durmstrang (drumstrangut) u zgjedh Viktor Krum
Përfaqsues i shkolles së hogwarts (Houguotsit) u zgjedh Sdrik Digori ndërsa ne at moment që Urtimori shpall konkurentët nga kupa e zjarrit del edhe një emër Harry Potter dhe kështu harri bëhet konkurenti i katërt.
 
== Fjalorth==
Anonymous user