Ndryshimi mes inspektimeve të "Hiperbola"

119 bytes added ,  12 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: - '''''Hiperbola''''' vjen nga greqishtja hyperbolé = hedhje pertej,zmadhim i tepruar. - - Hiperbola eshte figure stilistike, qe ndertohet mbi bazen e zmadhimit jashte mase deri n...)
 
{{Për përmirësim}}
{{joref|Te dhenat jane marre nga nje burim dhe ai burim nuk eshte cekur.}}
- '''''Hiperbola''''' vjen nga greqishtja hyperbolé = hedhje pertej,zmadhim i tepruar.
-
- ----
-
[[Kategori:Letërsi]]