Dallime mes rishikimeve të "Alegoria"

119 bytes added ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: - '''''Alegoria''''' - - Alegori vjen nga greqishtja allegoria,nga allos - tjeter dhe agereia - flas, them, d.m.th te folur per ta kuptuar ndryshe. - - Alegoria eshte nje pa...)
 
No edit summary
{{Për përmirësim}}
{{joref|Te dhenat jane marre nga nje burim dhe ai burim nuk eshte cekur.}}
- '''''Alegoria'''''
-
- ----
-
[[Kategori:Letërsi]]