Ndryshimi mes inspektimeve të "Kontrasti"

129 bytes added ,  11 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (roboti shtoj: ca, da, de, en, es, fr, it, ja, ko, nl, no, scn, sv, ur)
{{Për përmirësim}}
{{joref|Te dhenat jane marre nga nje burim dhe ai burim nuk eshte cekur.}}
- '''''Kontrasti''''' vjen nga frengjishtja contraste = ndryshim i madh, kundershti.
-
-
- Per te dyja strofat,dy vargjet e para jane ne kontrast me vargun e trete e te katert.
 
[[Kategori:figura stilistike]]
 
[[ca:Contrast (visió)]]