Dallime mes rishikimeve të "Mikrovalët"

3 bytes added ,  13 vjet më parë
[[vi:Vi ba]]
[[yi:מיקראכוואליע]]
[[zh:微波]]Mikrovalet karakterizohën me gjatësi valorete rendit cm dhe mund te depertojn nëper atmosferen toksore.Keshtu ky lloj vakeshvalësh mund të perdoret per komunikim radioatmosferikeradioastronomike .permarrjenper marrjen e informacionevengainformacioneve nga galaktika jon dhe nga galaksit tjera,,,K.O
Anonymous user