Dallime mes rishikimeve të "Mikrovalët"

254 bytes removed ,  12 vjet më parë
v
U kthyen ndryshimet e 80.80.167.158 (diskutimet) në versionin e fundit nga ArthurBot.
v (U kthyen ndryshimet e 80.80.167.158 (diskutimet) në versionin e fundit nga ArthurBot.)
[[vi:Vi ba]]
[[yi:מיקראכוואליע]]
[[zh:微波]]
[[zh:微波]]Mikrovalet karakterizohën me gjatësi valorete rendit cm dhe mund te depertojn nëper atmosferen toksore.Keshtu ky lloj valësh mund të perdoret per komunikim radioastronomike .per marrjen e informacioneve nga galaktika jon dhe nga galaksit tjera,,,K.O