Dallime mes rishikimeve të "Motorola"

119 bytes added ,  13 vjet më parë
v
per permiresim + joref + org-cung + Category:Organizata , en:Motorola
vNo edit summary
v (per permiresim + joref + org-cung + Category:Organizata , en:Motorola)
{{per permiresim|20 Janar 2009}}
Motorola eshte nje ndermarje e madhe elektronike Amerikane.Motorola prodhon mikroprocesor telefone celular,si dhe shume komponente te tjere elektronike te cilet perdoren ne shume fusha te elektronikes,si dioda qarqe te integruar etj.
{{joref|20 Janar 2009}}
 
'''Motorola''' eshte nje ndermarje e madhe elektronike Amerikane.Motorola prodhon mikroprocesor telefone celular,si dhe shume komponente te tjere elektronike te cilet perdoren ne shume fusha te elektronikes,si dioda qarqe te integruar etj.
 
Qendra eshte ne Cikago.
 
Dhe ne ditet e sotme Motorola mbetet nje nga kompanite elektronike me te fuqishme dhe me te sukseshme ne te gjithe boten.
 
{{org-cung}}
[[Category:Organizata]]
 
[[en:Motorola]]