Ndryshimi mes inspektimeve të "Regjisori"

15 bytes added ,  14 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
'''Regjisor''i''Regjisori''' <u>(prej fran.: régisseur, régir ''udhëheqje'')</u>, edhe lojëudhëheqi thirrëtemërohet, bënë Regjiregji dhe ështështë ashtukështu tradicionell anash [[Aktoraktor]]it personi kryesorë te [[filmi]]t dhe [[teatri]]t.
 
== Shiko edhe ==
*[[Producent filmi]]
*[[Aktor]]
*[[Autor filmi]]
 
{{kinoregji-cung}}
 
{{kino-cung}}
[[Category:Regjisor filmi| ]]
[[Category:Film]]
24.783

edits