Ndryshimi mes inspektimeve të "Jusuf Vrioni"

195 bytes added ,  11 vjet më parë
* ''Le Grand Hiver'', [[Ismail Kadare]]
* ''Chronique de la Ville de Pierre'', [[Ismail Kadare]]
 
Lista e përkthimeve është shumë e gjatë. Për këtë arsye këtu jepet vetëm një listë simbolike e romaneve më të rëndësishme të [[Ismail Kadare]]së përkthyer prej Jusuf Vrionit.
 
==Kontributet dhe Veprat==
369

edits