Ndryshimi mes inspektimeve të "Jodie Foster"

1 byte removed ,  11 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: {{Infobox aktor | emri = Jodie Foster |foto = 220px | titulli = | emri i vërtetë = | ditëlindja = 19 nëntor 1962 | ven...)
 
 
 
'''Alicia Christian ("Jodie") Foster''' ([[19 nëntor]] [[1962]] në [[Los Angeles]], [[KaliforniaKaliforni]], [[SHBA]]) është [[aktore]], [[regjisore]], producente dhe fituese e dyfishtë e Çmimit [[Oscar]].
 
== Biografia ==