Ndryshimi mes inspektimeve të "100 Vitrinat"

17 bytes added ,  12 vjet më parë
v
'''100 Vitrinat''' (tit.origjinal '''CentoVetrine''') eshteështë njenjë telefilm i gjategjatë italian i prodhuar ne 2001 dhe transmetuar nga [[Canale 5]]. Episodi i pareparë u transmetua ne [[8 janar]] [[2001]].
{{shkronja}}
 
CentoVetrineNjëqind Vitrinat tregon historinehistorinë e disa personave qe punojnepunojnë ne njenjë qenderqendër tregtare imagjinare, [[100Cento Vitrina]]Vetrine. Kjo ndodhet ne Torino, dhe ku do te tregohen histori pa fund dashurie, pasioni, tradhetitradhëti, hakmarrje, por dhe lufteluftë dhe sfida perpër fuqi dhe pasuri. Ne seriteseritë e para del historia e familjes Ferri, dhe pronari eshteështë Hektor Ferrira. Me pas del familja Della Rocca, me shumeshumë kontraste dhe kundershtimekundërshtime.
'''100 Vitrinat''' (tit.origjinal '''CentoVetrine''') eshte nje telefilm i gjate italian i prodhuar ne 2001 dhe transmetuar nga [[Canale 5]]. Episodi i pare u transmetua ne [[8 janar]] [[2001]].
 
Filmi vazhdon te xhirohet dhe sjell diteditë pas dite histori te reja.
CentoVetrine tregon historine e disa personave qe punojne ne nje qender tregtare imagjinare, [[100 Vitrina]]. Kjo ndodhet ne Torino, dhe ku do te tregohen histori pa fund dashurie, pasioni, tradheti, hakmarrje, por dhe lufte dhe sfida per fuqi dhe pasuri. Ne serite e para del historia e familjes Ferri, dhe pronari eshte Hektor Ferrira. Me pas del familja Della Rocca, me shume kontraste dhe kundershtime.
 
Filmi vazhdon te xhirohet dhe sjell dite pas dite histori te reja.
 
Regjizor: [[Michele Ferrari]],[[Pepi Romagnoli]]
Shkrimtar: [[Christian Bisceglia]], [[Manuela Chevallard]]
 
Sigla e hapjes "La storia mia con te" eshteështë e shkruajturshkruar nga [[Eros Ramazzotti]] dhe e kenduarkënduar nga [[Gianni Morandi]].
 
 
247

edits