Shekulli (gazetë): Dallime mes rishikimesh

ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v robot Futje: de:Shekulli
No edit summary
Rreshti 1:
[[Figura:Firma e Gazetes Shekulli.JPG|300px|right|thumb|Titulli i fletës së parë]]
[[Figura:Shekulli fundjava.JPG|300px|right|thumb|Shekulli fundjava]]
'''Shekulli''' është [[gazeta]] më e madhe në [[Shqipëri]] që botohet nga Botimet Periodike Spektër, pronë e [[Koço Kokëdhima]], njëri ndër biznesmenët më të pasur dhe suksesshëm në Shqipëri. Filloi të botohet në vitin [[1997]], dhe pas disa muajve u bë gazeta më e lexuar dhe shitur në Shqipëri. Një ndër gazetat e vetme shqiptare që ka arkiv digjitale, dhe të hapur për të gjithë. Shumë herë shtjellon edhe tema mbarëkombëtare.