Dallime mes rishikimeve të "Italo Svevo"

138 bytes added ,  16 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Svevo u zhvendos tek Italo Svevo)
vNo edit summary
'''Italo Svevo''' [[pseudonim]] i '''Aron Hector Schmitz''' ka lindur më [[19 Dhjetor]] [[1861]] në [[Trieste]]; dhe ka vdekur më 13 [[Shtator]] [[1928]] në [[Motta di Livenza]], [[Itali]]. Ishte shkrimtar i shquar italian.
Italo Svevo, pseudonim i Aron Hector Schmitz<br>
(19 Dhjetor 1861, Trieste - 13 Shtator 1928, Motta di Livenza, Itali)
 
{{lit-cung}}
Shkrimtar i shquar italian.
[[Category:Shkrimtar]]
[[Category:Italian]]
24.783

edits