Ndryshimi mes inspektimeve të "The Wharton School"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
{{shkronja}}
'''The Wharton School''' ose shkurt '''Wharton''', është nje nga shkollat më prestigjioze te financës në botë, në Filadelfia të [[SHBA]]-ve. Wharton është nje fakultet i Universitetit të Pensilvanise ([[University of Pennsylvania]]), dhe ka nje numer te madh profesoresh ne fushat e biznesit dhe finances. Kjo shkolle ka 3 programe, një universitar (undergraduate), një master (MBA), dhe një doktoraturë (Phd). Maturantët e Wharton School janë të pranishem në rangjet me të larta të finances amerikane.
 
247

edits