Ndryshimi mes inspektimeve të "Universiteti i Harvardit"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
{{shkronja}}
Universiteti i '''Harvard''', eshte nje nga shkollat me presitigjioze ne bote dhe ndodhet ne [[Boston]] te [[SHBA]]. Ajo ben pjese ne ''''Ivy League'''' qe eshte nje grupim i tete universiteteve me fame ne SHBA. Konkurimi per hyrje ne Harvard shume eshte i veshtire dhe universiteti ofron diploma ne graden universitare (undergraduate), pas-universitare (master) dhe doktorature (PhD). Harvard permban afersisht 6700 studente universitare dhe afer 10000 pasuniversitare (master dhe Phd).
{{cung}}
 
==Lidhje te jashtme==
*[http://www.harvard.edu]
247

edits