Ndryshimi mes inspektimeve të "Saint Xhons"

241 bytes added ,  11 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Faqe e re: '''Saint John's''' (''Saint Xhons'') është kryeqytet i shtetit të ujdhesave Antigua dhe Barbuda. {{gjeo-cung}} Kategoria:Atigua dhe Barbudë [[en:St. John's, Antigua and Bar…)
 
v
'''Saint John's''' (''Saint Xhons'') është kryeqytet dhe qyteti më i madh i shtetit të ujdhesave [[Antigua dhe Barbuda]]. Qyteti ndodhet në kordinantat gjeografike {{coord|17|7|N|61|51|W|display=inline,title}}. Qyteti ka rreth 24,226 banrë (2000), është qendër tregtare me port detar në ujdhesën [[Antigua]].
 
{{gjeo-cung}}
 
[[Kategoria:Atigua dhe Barbudë]] [[Kategoria:Kryeqytete]]
[[en:St. John's, Antigua and Barbuda]]