Ndryshimi mes inspektimeve të "Agim Isaku"

13 bytes removed ,  12 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
 
== Biografia ==
{{shkronja}}
Pas përfundimit të Universitetit të Tiranës, dega filologji, ai punoi për një periudhë të gjatë si mësues në rrethin e [[Lezha|Lezhës]] për shkak të marrëdhënieve të keqia me regjimin komunist. Në vitin 1989 filloi punën si skenarist në televizionin e Tiranës. Është ndër aktivistët themelues të Partisë Demokratike dhe të institucioneve të para antikomuniste në vend, siç është Komiteti Shqiptar i Helsinkit. Më pas punon si nëndrejtor i radiotelevizionit Shqiptar, ndërsa nga viti 1992 deri më 1998 punoi në Fondacionin Soros në Tiranë si program oficer, drejtor programesh dhe bashkëdrejtor. Në vitin 1998 emërohet Ambasador i [[Shqipëria|Shqiperisë]] në [[Spanja|Spanjë]]. Jep dorëheqjen në 2000 dhe kthehet si këshilltar politik i presidentit [[Rexhep Meidani|Meidani]]. Më pas punon si këshilltar politik, diplomatik si dhe drejtor kabineti i kryeministrave [[Pandeli Majko|Majko]] dhe [[Fatos Nano|Nano]].
 
247

edits