Dallime mes rishikimeve të "Edmond Hafizademi"

57 bytes removed ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
No edit summary
[[Edmond Hafizademi]] lindi në Gjakovë më [[3 mars]] të vitit [[1985]], është aktor shqiptar.
 
Shkollen fillore dhe të mesme i mbaroi në vendlindje ku njëkohësisht merrej edhe me teatër dhe ishte pjesemarrës në shumë aktivitete. Më pas vazhdoi studimet në Tiranë në Akademine e Arteve, dega Aktor. Në vitet 2003-2007, studjoi nën udheheqjen e aktorit dhe pedagogut të shquar të aktrimit, [[Birçe Hasko]] (artist i merituar).
 
mondi nuk o njeri, ai nuk o normal, thjesht total abnormal
 
[[Lista e aktorëve shqiptar]]
Anonymous user