Dallime mes rishikimeve të "Gjeografia e Kroacisë"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
vNo edit summary
vNo edit summary
 
Si pasurit natyrore të këtij vendi llogariten: [[nafta]], pakë [[qymyri|qymyr]], [[boksiti]], [[kalciumi]], [[gipsi]], asfalti natyrorë, silici, [[kripa]] si dhe [[prurja e ujit]].<!--oil, some coal, bauxite, low-grade iron ore, calcium, gypsum, natural asphalt, silica, mica, clays, salt, hydropower-->
 
{{Evropa-gjeo-cung}}
{{Evropa-gjeo}}
 
[[Category:Gjeografia e shteteve|Kroaci]] [[Category:Kroaci]]
[[en:Geography of Croatia]]