Ndryshimi mes inspektimeve të "Selver Kryeziu"

65 bytes added ,  11 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Varrimi i Dëshmorit Selver Kryeziu u bë në Bajram Curr të Shqipërisë ndërsa rivarrimi me nderime të larta ushtarake u bë në varezat e dëshmorëve në Koshare bashk me 127 dëshmorë.
Sot Emrin e Selver Kryeziut e mban Shtëpia e Kultures në Roganë, me një vetkontribut të fshatarëve të Roganës iu është ngritur edhe lapidari në Katushnicë ku qëndron bashk me bashkëvendasin e tij Dëshmorin e Kombit Emin Kryeziu.
[[Figura:Selveri_Emini.jpg|thumb|300px|Selver dhe Emin Kryeziu]]
535

edits