Ndryshimi mes inspektimeve të "Sulfur"

144 bytes added ,  11 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
'''Squfuri''' është një element kimik. Në trupin e njeriut paraqitet me një përqindje prej afro 0,25%, sasi e cila ndodhet e shpërndarë në [[proteina]] dhe një pjesë ndihmon në miksjen e [[gjaku]]t. Është gjithashtu shkaktari i erës së keqe të gazrave trupore, veëve të prishura apo pellgjeve me [[uji|ujë]] të ndjenur.sulfuri gjendet me shum se 30 modifikime alotropike po vetem dy j ndhuruy8uej
or9t9tooii9tjurugijtitjioijhoorutunbt vntif
 
hhrbvur giur rirh rbhd
== Përbërja ==
 
Anonymous user