Ndryshimi mes inspektimeve të "Aziz Salihu"

740 bytes added ,  11 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (U kthyen ndryshimet e 82.114.94.1 (diskutimet) në versionin e fundit nga AlleborgoBot.)
'''Aziz Salihu''' 1970 - Kampion i ish-Jugosllavisë për junior, 1971 - Kampion i ish-Jugosllavisë për junior ( për here të dytë radhazi ), 1972 - 1990, Tetë here kampion i ish-Jugosllavisë në konkurrencën individuale, 1980 - Fitues i turneut të Beogradit, 1980 - Pjesëmares në Lojrat Olimpike në Moscow, Rusi, 1981 - Vendi i tretë në kampionatin Europian në Tempore, Finlandë (medalja e bronzt), 1981 - Kampion Ballkanikë në Pullë, Kroaci (medalja e artë), 1982 - Kampion Ballkanikë në Bursë, Turqi për here të dytë (medalja e artë), 1984 - Fitues i dorëzës së artë në Beograd, 1984 - Fitues i turneut ndërkombëtar në Bengazi, Libi (medalja e artë), 1984 - Vendi i tretë në Lojrat Olimpike në Los Angelos, SHBA (medalja e bronzt), 1985 - I treti në kampionatin Europian në Budapest, Hungari (medalja e bronzt), 1986 - Kampion Ballkanikë në Prishtinë, Kosovë, 1987 - Kampion në Lojrat Mediterane në LLataki, Siri (medalja e artë), 1988 - Pjesëmarrës në Lojrat Olimpike në Seul, Korea Jugore për here të tretë.
'''Aziz Salihu''' lindi në [[Prishtinë]] më [[1 maj]], [[1954]]. Gjatë kohës kur ishte boksier i [[KB Prishtina]] disa herë ishte kampion i Jugosllavisë. Ka marrë pjesë në [[Olipiadë]] në [[Los Angeles]] në vitin [[1984]] ku ka prezentuar reprezentacionin Jugosllav dhe është shpërblyer me medaljen e bronztë.
 
==Shiko dhe këtë==
Anonymous user