Rrethi i Tiranës: Dallime mes rishikimesh

716 bytes added ,  14 vjet më parë
Dicka rreth domjes
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v roboti shtoj: ms:Daerah Tiranë
Dicka rreth domjes
Rreshti 1:
[[Image:AlbaniaTirane.png|thumb|right|Rrethi i Tiranës]]
'''Rrethi i Tiranës''' është njëri nga 36-të rrethet e [[Shqipëri]]së dhe gjendet në [[Qarku i Tiranës|Qarkun e Tiranës]]. Rrethi i Tiranës ka 521.000 banorë (sipas [[2004]]), një sipërfaqe prej 1.238 km<sup>2</sup> dhe kryeqendër [[Tiranë]]n.
 
'''Domja''' eshte nje fshat 8 km larg tiranes eshte nje fshat me nje pasterti te vecante dhe me dinjitet shumica e banuesve ne Domje jane nga: Kukesi dhe Dibra jane te pakte ata nga Jugu... Ne Domje ndodhet shkolla 9-vjecare "VAJDIN LAMAJ" dhe Shkolla e Mesme " SHKOLLA E BASHKUAR " Domja ka nje te vecante si: Sinqeritetin, Trimërin... ajo dallohet per nje trimeri te madhe e cila eshte shprehur ne shume fshatra perreth tij si: Yrsheku, Katundi i ri, Kashari, Laknas, Berxull etj... ata djem te forte nga domja Quhen : "DOMJESI" : si dhe nje tjeter domja dallohet si: Stacioni i Vdekjes... ku shume djem nga yrsheku kane dashtur te zihen por nuk ua ka mbajtur sepse domja ka djem te forte dhe me sinqeritet...
 
== Vendbanimet ==
Anonymous user