Dallime mes rishikimeve të "Bullaj (Marec) 21 prill 1999"

ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
No edit summary
Rënia heroike e dëshmorëve Isa Kastrati, Sokol Sopi dhe Afrim Vitia
 
Në njërën nga ofenzivat me 18 prill 1999 në Gollap në përleshje me forcat ushtarake e policore armike, bëhet ndeshja frontale e tyrendeshen me Brigadën 153 te [[UÇK]]-së, Zhvillohet një luftë e ashpër, Brigada udhehiqej nga Komandant [[Adem Shehu]] nga [[Shqipëria]] dhe krahu i djathtë i tij komandanti për moral dhe politikë i shëndritshmi [[Isa Kastrati]].
 
Në vije të parë me shumë shokë bashkëluftëtarë ishte edhe Isë Kelmendi, pak me larg edhe [[Sokol Sopi]], [[Afrim Vitia]] e shumë bashkëluftëtarë të tjerë, Isë Kelmendi lidhur me betejën në fjalë thotë:
535

edits