Ndryshimi mes inspektimeve të "Petro Nini Luarasi"

No change in size ,  11 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
}}
 
'''Petro Nini Luarasi''' lindi në 22 prill të vitit [[1865]] dhe vdiq më [[17 gusht]] të vitit [[1911]], ishte i biri i Nin Petro Kostallarit, veprimtar i Rilindjes Kombëtare, publicist e pedagog, Mësues ei Popullit. Lindi në Luaras të Kolonjës në një familje muratori. Ishte nxënës në shkollën e Qestoratit të [[Koto Hoxhi]]t.
 
== Jeta ==
Anonymous user