Ndryshimi mes inspektimeve të "29 Prill"

66 bytes added ,  11 vjet më parë
v (roboti shtoj: jbo:29 la vomast)
 
==Vdekje==
* [[1980]] - [[Alfred Hitchcock]], regjisor britanik (lindi më [[1899]])
* [[1999]] - [[Selver Kryeziu]],dëshmor i kombit (Koshare 1999)
 
==Festa dhe përvjetore==
* Dita ndërkombëtare e kërcimim
535

edits