Ndryshimi mes inspektimeve të "Kalcium"

50 bytes added ,  11 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(KALCIUMI)
[[zh-yue:鈣]]
kalciumi ne natyre muk gjendet ne forme te lirë por ne forme komponimeve si :karbonat kalciumiCaCO3,si sulfat kalciumi CaSO4 SI GIPS CaSO4*2H2O. MUNGESA E KALCIUMIT NE ESHTRA manifestohet me semundjen e quajtur RAHITIS.
mgi gjitha e perqon elekrtricitetin dhe nxetesine
Anonymous user