Ndryshimi mes inspektimeve të "25 Prill"

58 bytes added ,  11 vjet më parë
* [[1519]] - [[Oliver Cromwell]], udhëheqës i revolutionit anglez, perandor (vdiq më [[1658]])
* [[1927]] - [[Albert Uderzo]], barazor francez
* [[1940]] - [[Al Pacino]], aktor dhe producent amerikan
* [[1948]] - [[Enver Marić]], futbollist -portier boshnjak