Ndryshimi mes inspektimeve të "Wikipedia:Cung"

3.315 bytes added ,  11 vjet më parë
v
U kthyen ndryshimet e Beho64 (diskutimet) në versionin e fundit nga JAnDbot.
(Faqja u zëvendësua me 'http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/1f/Illustration_Origanum_vulgare0.jpg')
v (U kthyen ndryshimet e Beho64 (diskutimet) në versionin e fundit nga JAnDbot.)
Një '''cung''' në Wikipedia është një artikull shumë i shkurtër, shpesh më pak se një paragraf. Shumica e artikujve cung nuk arrijnë të shpjegojnë më shumë se idenë më të thjeshtë dhe kryesore të materialit.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/1f/Illustration_Origanum_vulgare0.jpg
 
[[Softueri]] i shënon automatikisht artikujt e vegjël n.q.s. vendos '''Kufiri për tregimin e cungjeve''' më shumë se 0. Kjo lehtëson gjetjen e cungjeve. Shiko [[Speciale:Preferences|preferimet]] për të vendosur kufirin tënd.
 
Një mënyrë tjetër e thjeshtë është të shtypësh '''[[Speciale:Whatlinkshere/Wikipedia:Gjej ose rregullo një cung|Lidhjet këtu]]'''. Kjo do të të tregojë një listë e të gjithë artikujve të cilët kanë vendosur [[Wikipedia:Tekste gati|tekstin gati]] për cungjet.
 
N.q.s. krijon një artikull cung, vendos këtë tekst gati për të enkujaruar përdoruesit e tjerë për ta rregulluar duke shtypur '''<nowiki>{{cung}}</nowiki>''' që printon:
: <small>{{cung}}</small>
 
==Shiko dhe==
* [[Wikipedia:Artikulli cung perfekt]]
* [[Wikipedia:Cunget më të dëshiruar]]
* [[Wikipedia:Faqet që kanë nevojë për kujdes]]
 
<!-- Këto më poshtë janë për lidhjet me gjuhët e tjera -->
[[Category:Wikipedia|Cung]]
 
[[af:Wikipedia:Saadjie]]
[[als:Wikipedia:Stub]]
[[ar:ويكيبيديا:بذرة]]
[[az:Vikipediya:Qaralama məqalələr]]
[[be:Вікіпедыя:Накід]]
[[be-x-old:Вікіпэдыя:Накід]]
[[bg:Уикипедия:Мъниче]]
[[ca:Viquipèdia:Esborrany]]
[[ce:Википедийа:Дендалаз таптарaш]]
[[ceb:Wikipedia:Saha]]
[[cs:Wikipedie:Pahýl]]
[[da:Hjælp:Artikeludvidelse]]
[[de:Wikipedia:Artikel#Umfang]]
[[dsb:Wikipedija:Zarodk]]
[[el:Βικιπαίδεια:Άρθρα προς επέκταση]]
[[en:Wikipedia:Stub]]
[[eo:Vikipedio:Trovi aŭ kreskigi ĝermojn]]
[[es:Wikipedia:Esbozo]]
[[eu:Wikipedia:Zirriborro]]
[[fa:ویکی‌پدیا:مقالهٔ خرد]]
[[fi:Wikipedia:Tynkä]]
[[fo:Wikipedia:Stubbi]]
[[fr:Wikipédia:Ébauche]]
[[ga:Vicipéid:Síol]]
[[haw:Wikipedia:‘Ōmuku]]
[[he:ויקיפדיה:קצרמר]]
[[hr:Wikipedija:Mrva]]
[[hsb:Wikipedija:Zarodk]]
[[ia:Wikipedia:Pecietta]]
[[id:Wikipedia:Tulisan rintisan]]
[[is:Wikipedia:Stubbur]]
[[it:Aiuto:Abbozzo]]
[[ja:Wikipedia:スタブ]]
[[jv:Wikipedia:Rintisan]]
[[ko:위키백과:토막글]]
[[ku:Wîkîpediya:Şitl]]
[[kw:Wikipedia:Stokk]]
[[la:Vicipaedia:Stipulae]]
[[lbe:Википедия:Кьурхь]]
[[lt:Vikipedija:Nebaigtas straipsnis]]
[[mk:Википедија:Што е никулец?]]
[[ms:Wikipedia:Rencana tunas sempurna]]
[[nds:Wikipedia:Stubben]]
[[nl:Help:Beginnetje]]
[[no:Wikipedia:Stubb]]
[[nv:Wikiibíídiiya:Tsehégod]]
[[os:Википеди:Къæртт]]
[[pl:Wikipedia:Zalążek artykułu]]
[[pt:Wikipedia:Esboço]]
[[ro:Wikipedia:Găseşte şi repară un ciot]]
[[ru:Википедия:Заготовка статьи]]
[[scn:Wikipedia:Stub]]
[[simple:Wikipedia:Stub]]
[[sk:Wikipédia:Výhonok]]
[[sl:Wikipedija:Škrbina]]
[[sr:Википедија:Клица]]
[[sv:Wikipedia:Stubbar]]
[[szl:Wikipedyjo:Kůnski artikli]]
[[th:วิกิพีเดีย:โครง]]
[[tl:Wikipedia:Usbong]]
[[tr:Vikipedi:Taslak madde]]
[[uk:Вікіпедія:Стаття-заготовка]]
[[vi:Wikipedia:Bài sơ khai]]
[[wa:Wikipedia:Djermons]]
[[yi:װיקיפּעדיע:שטומף]]
[[zh:Wikipedia:小作品]]
[[zh-min-nan:Wikipedia:Phí]]
[[zh-yue:Wikipedia:楔位文章]]
73

edits