Richard Nixon: Dallime mes rishikimesh

46 bytes removed ,  14 vjet më parë
v
Skeda Nixon.jpg u largua pasi që është shlyer nga Commons prej Martin H.
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v roboti shtoj: als:Richard Nixon
v Skeda Nixon.jpg u largua pasi që është shlyer nga Commons prej Martin H.
Rreshti 1:
 
[[Figura:Nixon.jpg|thumb|150px|Richard Nixon]]
 
'''Richard Milhous Nixon''' lindi më [[9 janar]] [[1913]] në [[Yorba Linda]], [[Kalifornia]]; vdiq më [[22 prill]] [[1994]] në [[New York City]]. Ishte një [[politikan]] amerikan dhe i 37-ti. [[Lista e Presidentëve të ShBA|President i ShBA]] ([[1969]] - [[1974]]).