Ndryshimi mes inspektimeve të "Stema e Belgjikës"

121 bytes added ,  11 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Skeda Coat_of_arms_of_Belgium.png u largua pasi që është shlyer nga Commons prej Shizhao)
[[Figura:Coats of arms of Belgium Government.svg|thumb|]]
 
[[Figura:Blason Royaume de Belgique (Petites armes).svg|thumb|]]
 
'''Stema e Belgjikës''' përmban një [[luan]], të quajtur "Luani belg" ose [[Leo Belgicus]]. Kjo është në përputhje me nenin 193 të [[Kushtetuta e Belgjikës|Kushtetutës së Belgjikës]]:
<blockquote>Kombi Belg merr ngjyrën e kuqe, të verdhë dhe të zezë si ngjyra kombëtare, dhe si stemë merr Luanin Belg me moton "BASHKIMI JEP FUQI".</blockquote>
Anonymous user