Ndryshimi mes inspektimeve të "10 Maj"

48 bytes added ,  11 vjet më parë
v (roboti shtoj: tk:10 maý)
==Lindje==
{{MAJ}}
* [[1876]] - [[Ivan Cankar]], letrarë slloven
* [[1962]] - [[David Fincher]], regjisor, producent filmi dhe aktor amerikan
* [[1950]] - [[Sabri Hamiti]], shkrimtar shqiptar