Ndryshimi mes inspektimeve të "16 Maj"

365 bytes added ,  11 vjet më parë
v (roboti shtoj: hif:16 May)
 
==Lindje==
{{MAJ}} ]
*[[1905]] - [[Henry Fonda]], aktor amerikan
* [[1931]] - [[Peter Levi]], shkenctarë dhe shkrimtar britanez
*[[1953]] - [[Pierce Brosnan]], aktor irlandez
*[[1970]] - [[Gabriela Sabatini]],enisere argjentinase
*[[1973]] - [[Tori Spelling]], aktore amerikane
*[[1974]] - [[Laura Pausini]], këgëtae italiane
*[[1977]] - [[Emiliana Torrini]], këngëtare islandeze
 
==Vdekje==