Ndryshimi mes inspektimeve të "Nelly Furtado"

45 bytes added ,  11 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
(→‎Këngët më të njohura janë:: e kam shendruar ne albumet)
v
| titulli = Nelly Furtado
| emri i vërtetë = Nelly Kim Furtado
| lindja = {{ditëlindja dhe mosha|2|12|1978}} <br> {{flagicon|Canada}} [[Victoria|Victoria]],<br> [[British Columbia]]
| vdekja =
| vite aktiv = 1996-presente
| prejardhja =
| instrument = Vokal
| zhanri = [[Muzika pop|Pop]] <br> [[Muzika r&b|R&B]] <br> [[Muzika folk|Folk]]
| profesioni = Këngëtare
| label = Mosley/Geffen
| bashkëpunim = Timbaland, Juanes, [[Justin Timberlake]], Missy Elliot, Flo Rida etj.
| bashkëpunim =
| webfaqja = http://www.nellyfurtado.com
}}
25

edits