Ndryshimi mes inspektimeve të "Nelly Furtado"

36 bytes added ,  11 vjet më parë
v
'''Nelly Kim Furtado''' lindi më [[2 dhjetor]] [[1978]]. Është një [[këngëtare]] dhe [[kompozitore]] kanadeze. Furtado u bë e njohur në vitin 2000 kur ajo realizoi albumin [[Whoa, Nelly!]]. Në këtë album gjendej kënga [[I'm Like a Bird]], këngë e cila fitoi çmimin [[Grammy]]. Karrierën e ndaloi pakëz kur u bë nënë, mirëpo u rikthye në vitin {{M|2006}} me realizimin e albumin [[Loose]] dhe me [[videoklip]]et e këngët [[Promiscuous Girl]], [[Maneater]], [[Say It Right]] dhe [[All Good Things]] ([[Come to an end]]).
 
==AlbumetDiskografia==
 
===Albumet===
 
{| class="wikitable"
|align="center"| 4
|}
 
=== Kënget ===
 
 
25

edits