Ndryshimi mes inspektimeve të "American History X"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
v
|}}
<!-- ... këtu përfundon tabela ... -->
 
'''American History X''' është një film artistik i prodhuar {{F|1998}} në [[ShBA]].
 
== Tema ==
Ngjarjet zhvillohen në Los Angeles dhe rrëfejnë jetën e dy vëllezërve që bëjnë pjesë në një grup naziskinësh. Derek (Edward Norton ) arrestohet dhe dënohet per vrasjen e një zezaku i cili po tentonte t'i vidhte makinën. Për vllanë e vogël David (Edward Furlong ) ai kthehet në një model, por vitet dhe ngjarjet në burg e ndryshojnë shumë Derek. Ky përpiqet ta largoj David nga grupi neonaziksin që ai frekuenton.
 
 
[[Category:!Film]]
{{film-cung}}
[[Category:Filma 1998]]
24.783

edits