Dallime mes rishikimeve të "Nelly Furtado"

1 byte added ,  12 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
vNo edit summary
vNo edit summary
| lindja = {{ditëlindja dhe mosha|2|12|1978}} <br> {{flagicon|Canada}} [[Victoria|Victoria]],<br> British Columbia
| vdekja =
| vite aktiv = 1996-presenteprezente
| prejardhja =
| instrument = Vokal, gitarrë, keyboard, etj.
| zhanri = Pop <br> R&B <br> Folk-pop <br> Dance-pop
| profesioni = Këngëtare, aktore.
| label = Mosley / Geffen <small> (2005—present2005—prezente) </small>
| bashkëpunim = Timbaland, Juanes, [[Justin Timberlake]], Missy Elliot, Flo Rida etj.
| webfaqja = http://www.nellyfurtado.com
25

edits