Dallime mes rishikimeve të "Lucero"

60 bytes added ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
(Faqe e re: '' 'Lucero''' (emri i vertete '''Lucero Hogaza Leon''' lindi në 29 gusht, 1969Meksiko , është një aktore dhe këngëtare. Ajo e filloi karrierën e saj në moshën 10…)
 
No edit summary
'' '[[Lucero''']] (emri i vertete '''Lucero Hogaza Leon''' lindi në [[29 gusht]], [[1969]] në [[Meksiko]] , është një aktore dhe këngëtare. Ajo e filloi karrierën e saj në moshën 10 si '''Lucerito''' (Lucerito). Ajo është e martuar me këngëtarin [[Manuel Mijares]] me të cilët ajo ka dy fëmijë. Nëna e saj, aktorja dhe producenti Lucero Leon, është menaxher i saj.
 
==Telenovela==
* ''[[Regina album|Regina]]'' (2003)
* ''[[Zapata: El sueño del héroe (soundtrack)|Zapata]]'' (2004)
 
[[Kategoria:Këngëtarë]]
[[Kategoria:Aktorë meksikanë]]
10.357

edits