Dallime mes rishikimeve të "Lucero"

14 bytes removed ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
No edit summary
[[Lucero]] (emri i vertete '''Lucero Hogaza Leon''' lindi në [[29 gusht]] [[1969]] në [[Meksiko]] , është një aktore dhe këngëtare. Ajo e filloi karrierën e saj në moshën 10 vjeçare si '''Lucerito''' (Lucerito). Ajo është e martuar me këngëtarin [[Manuel Mijares]] me të cilët ajocilin ka dy fëmijë. Nëna e saj, aktorja dhe producentiproducentja Lucero Leon, është menaxher i saj.
 
==Telenovela==