Ndryshimi mes inspektimeve të "Sylvia Plath"

450 bytes added ,  11 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
{{Infobox shkrimtar
| emri = Sylvia Plath
| foto = [[Figura:Sylvia_Plath.jpg|200px]]
| titulli =
| emri i lindjës =
| ditëlindja = [[27 tetor]] [[1932]]
| vendlindja = [[Jamaica Plain]], [[Boston]], [[Massachusetts]], [[SHBA]]
| ditëvdekja = [[11 shkurt]] [[1963]]
| vendvdekja = [[London|Londër]], [[England|Angli]], [[Mretëria e Bashkuar]]
| pseudonimi = Victoria Lucas
| nacionaliteti = Amerikane
| zhanri = poezi, novela
| webfaqja =
}}
 
 
'''Sylvia Plath''' ishte poete, romansiere dhe noveliste amerikane e lindur më [[27 tetor]] [[1932]] në [[Boston]] të [[SHBA]]-ve.