Ndryshimi mes inspektimeve të "Meteori"

1.299 bytes removed ,  11 vjet më parë
Përcjellim te Meteorët
v (roboti shtoj: kaa:Meteorit)
(Përcjellim te Meteorët)
{{bashkoji|#REDIRECT[[Meteorët}}]]
 
'''Meteori''' është trup qiellorë që lëvizin brenda hapësirës së sistemeve të yjeve. Lëviza e këtyre trupave mund të shikohet thejeshtë me sy. Vëzhgimi i lëvizjeve dhe rënjeve të tyre në tokë ka filluar që në kohët e lashta. Që në vitin 467 p.e.sonë, Anaksagorasi i Klazomenait, përshkruan rënien spekulatore të një trupi të till.
 
{{cung}}
 
[[category:astronomi]]
 
[[ast:Meteoritu]]
[[bat-smg:Metėorits]]
[[be:Метэарыт]]
[[bg:Метеорит]]
[[bs:Meteorit]]
[[ca:Meteorit]]
[[cs:Meteorit]]
[[de:Meteorit]]
[[el:Μετεωρίτης]]
[[en:Meteorite]]
[[eo:Meteorŝtono]]
[[es:Meteorito]]
[[et:Meteoriit]]
[[eu:Meteorito]]
[[fa:شهاب‌سنگ]]
[[fi:Meteoriitti]]
[[fr:Météorite]]
[[gl:Meteorito]]
[[he:מטאוריט]]
[[hr:Meteorit]]
[[hu:Meteorit]]
[[id:Meteorit]]
[[is:Loftsteinn]]
[[it:Meteorite]]
[[ja:隕石]]
[[kaa:Meteorit]]
[[ko:운석]]
[[la:Meteorites]]
[[lb:Meteorit]]
[[lt:Meteoritas]]
[[lv:Meteorīts]]
[[ms:Meteorit]]
[[nl:Meteoriet]]
[[nn:Meteoritt]]
[[no:Meteoritt]]
[[pl:Meteoryt]]
[[pt:Meteorito]]
[[ro:Meteorit]]
[[ru:Метеорит]]
[[sk:Meteorit]]
[[sl:Meteorit]]
[[sr:Метеорит]]
[[sv:Meteorit]]
[[ta:விண்கல்]]
[[th:อุกกาบาต]]
[[uk:Метеорит]]
[[vi:Vẫn thạch]]
[[zh:隕石]]
10.357

edits