Ndryshimi mes inspektimeve të "Universiteti Princeton"

ska përmbledhje të redaktimeve
v (zemer te New Jersey-it, a paska zemëra nëpër tokë edhe në Amerikë a? hahahha)
{{shkronja|12 Mars 2009}}
{{POV}}
 
Universiteti Princeton eshteështë njenjë nga shkollat[[shkolla]]t me elitare ne SHBA[[ShBA]] dhe benbën pjesepjesë ne Ivy League, qe grupon tetetetë universitetet me prestigjioze dhe te vjetra ne SHBAShBA. Princeton ndodhet ne zemerzemër te [[New Jersey]]-it dhe eshteështë aferafër 100 km larg [[New York]]-ut. Pranimi ne Princeton eshteështë shumeshumë selektiv dhe universiteti ka rreth 5000 studente undergraduate dhe 2500 master.
 
==Lidhje te jashtme==
*[ http://www.princeton.edu/main]
 
[[Kategoria:New Jersey]]
[[Kategoria:Universitete]]
10.357

edits