Ndryshimi mes inspektimeve të "Njeriu i mirë"

267 bytes removed ,  11 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (robot Futje: pl:Dobry człowiek)
 
{{InterMovie
Filmi "'''Njeriu i mirë'''" prodhim i vitit [[1982]]. Regjia: [[Ibrahim Muço]], [[Kristaq Mitro]], Skenari: [[Nexhati Tafa]], Producent: Shqipëria e re , Muzika: [[Hajg Zaharjan]].
|Emri={{PAGENAME}}
|Foto=
|TitullFilm={{PAGENAME}}
|TitullOrg={{PAGENAME}}
|VendiProd=
|VitiProd=
|Minuta=
|Gjuha=[[Shqip]]
|Genre=
|Mosha=
|Regjisori=
|Skenari=
|Romani=
|Kompozitori=
|Kamera=
|DrejtorArt=
|Prerja=
|Producenti=
|Aktori1=
|Aktori2=
|Aktori3=
|Aktori4=
|Aktori5=
|Aktori6=
|Aktori7=
|Aktori8=
|}}
Filmi "'''Njeriu i mirë'''" prodhim i vitit 1982. Regjia: Ibrahim Muço, Kristaq Mitro, Skenari: Nexhati Tafa, Producent: Shqipëria e re , Muzika: Hajg Zaharjan.
=== Përmbajtja e filmit ===
Në film veprojnë tre njerëz Kiço Telo dhe Vera e motra e Kiços dhe e dashura e Telos. Telo dhe Vera para se të finalizojnë dashurinë e tyre kalojnë nëpër intrigat e thurura nga Kiço i cili duke qënë egoist dhe karrierist nuk mund të pranojë martesën e së motrës me Telon një punëtor i ndershëm që transferohet të punojë në një fshat të thellë.
 
=== LidhjeAKTORET të jashtme===
 
[[Eva Alikaj]]
[[Vangjush Furxhi]]
[[Kolë Kaftalli]]
 
{{film-cung}}