Dallime mes rishikimeve të "Laura Pausini"

ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
No edit summary
Ajo flet shumë mirë disa [[Gjuha|gjuhë]] dhe ka regjistruar këngë në [[Gjuha italiane|italisht]], [[spanjisht]] dhe [[anglisht]]. Por gjithashtu ka regjistruar disa këngë në [[Portugalishtja|portugalisht]], një gjuhë që ajo ka shumë njohuri, dhe [[frengjisht]], por që nuk e flet tamam.
 
Në vitin [[1993]], fitoi në festivalin e këngës italiane ''SanRemo[[San Remo]]'', me këngën "La Solitudine"
 
Në vitin [[2006]], në festivalin ''[[Grammy Awards]]'', ajo fitoi çmimin ''[[Best Latin Pop Album]]'' për albumin ''[[Escucha]]'' (Degjo).
10.357

edits