Dallime mes rishikimeve të "Aleister Crowley"

ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v (roboti shtoj: af, cs, da, el, eo, es, et, eu, fi, fr, gd, gl, id, it, ja, lt, lv, mk, nl, no, pl, pt, ro, ru, simple, sk, sr, sv, tr, uk, zh)
No edit summary
|}}
 
'''Alister Krouli''' ([[Anglisht|ang.]] : Aleister Crowley), ([[12 OctoberTetor]] [[1875]][[1 DecemberDhjetor]] [[1947]]), ishte një shkrimtar, okultist, poet, përgjues dhe jogi [[Anglezët|anglez]]. Ishte anëtar në disa shoqerirashoqërira magjike si [[Urdhra Hermetike e Agimit të Artë|Urdhrën Hermetike të Agimit të Artë]], dhe Ordo Templi Orientis. U bë i mirënjohur pas shkrimit të veprave të tija ''Libri i Ligjit'' dhe ''Magick'' (4 vëllime).
 
[[Kategoria:Shkrimtarë anglezë]]
10.357

edits