Dallime mes rishikimeve të "Peter Bartl"

ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: Dr. phil. Peter Bartl, u lind më 1938 në Cottbus Gjermani. Studioi Slavistikë, Turkologji dhe Histori të Europës Lindore në Göttingen dhe Mynih. Që nga viti 1980 është Profeso...)
 
No edit summary
Dr. phil. Peter Bartl, u lind më 1938 në Cottbus Gjermani.
Studioi SlavistikëSllavistikë, Turkologji dhe Histori të Europës Lindore në Göttingen dhe Mynih.
Që nga viti 1980 është Profesor i Historisë së Europës Lindore dhe Juglindore në Universitetin e Mynihut.