Dallime mes rishikimeve të "Devdas"

1 byte removed ,  16 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
vNo edit summary
No edit summary
<li>[[Mohit]]: Der junge Devdas
<li>[[Aksha]]: Kalika
|
|}}
 
'''Devdas''' ([[Hindi]]: देवदास, Devdās) është një [[film]] [[India|indian]] ([[bollywood]]) nga [[Sanjay Leela Bhansali]] me [[Aishwarya Rai]] dhe [[Shah Rukh Khan]] që u prodhua më [[2002]] sipas [[Romani]]t të [[Saratchandra Chatterjee]].
 
== Përmbajtja ==
 
== NominimNominime & Çmime ==
U Nominu për [[Oscar]] si ''Filmi më i mirë në Gjuhë të huaj ( Best Foreign Language Film ).''
 
== [[Trivia]] ==
Filmi i parë indian që ka pasur [[Premiere]] në [[Festivali i Filmit në Kanë|Kannes]].
 
 
== Lidhje të jashtme ==
* {{imdb titull|id=0238936|titulli=Devdas}}
* [http://german.imdb.com/title/tt0238936/ Devdas] në [[IMDb]]
* [http://devdas.indiatimes.com/ Faqja zyrtare]
* [http://molodezhnaja.ch/india_d.htm#devdas Reviev dhe Screenshots te Molodezhnaja]
 
 
{{film-cung}}
[[Category:FilmFilma IndianIndiane]]
[[Category:!Film]]
[[Category:Filma 2002]]
 
[[de:Devdas (2002)]]
[[en:Devdas (2002 film)]]
[[fr:Devdas]]
[[sv:Devdas]]
24.783

edits