Dallime mes rishikimeve të "Nusja dhe Paragjykime"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
v
|TO=Bride and Prejudice
|SP=[[ShBA]] & [[India]]
|VP=[[{{F|2004]]}}
|Gja=122
|GO=[[Gjuha Angleze|Anglisht]], [[Pungjabi]] & [[Hindish]]
|FRKV=[[6 Tetor]] [[2004 në film|2004]]
|MOSH=6
|BUX=7 Milion [[$]]
|FIT=7,1 Milion $
|REG=[[Gurinder Chadha]]
|}}
 
'''Bride and Prejudice''' apo ''(titulli sq:shqip'' '''Nusja dhe Paragjykime )''' është një [[film]] nga [[India]] dhe [[Anglia]] që {{F|2004}} u prodhueprodhua sipas [[romani]]t të ''[[Jane Austen]] - [[Pride and Prejudice]]''.
 
Ky film u transmetua në [[Gjuha Shqipe|gjuhën shqipe]], nën titullin '''Nusja dhe Paragjykime'''.
{{film-cung}}
[[Category:!Film]]
[[Category:Filma IndianeIndian]]
[[Category:Film bazuar në roman]]
[[Category:Filma 2004]]
24.783

edits