Dallime mes rishikimeve të "Nusja dhe Paragjykime"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
v
|}}
 
'''Bride and Prejudice''' apo ''titulli shqip'' '''Nusja dhe Paragjykime''' është një [[film]] nga [[India]] dhe [[Anglia]] që {{F|2004}} u prodhua sipas [[romani]]t të ''[[Jane Austen]] - [[Pride and Prejudice]]''.
 
Ky film u transmetua në [[Gjuha Shqipe|gjuhën shqipe]], nën titullin '''Nusja dhe Paragjykime'''.
24.783

edits