Dallime mes rishikimeve të "28 Qershor"

222 bytes added ,  12 vjet më parë
v (roboti shtoj: gu:જૂન ૨૮)
 
==Vdekje==
* [[1568]] - [[Primož Trubar]], protestant shpirterore sllovenl
* [[1914]] - [[Franz Ferdinand]], austro-hungarez
* [[1967]] - [[Oskar Maria Graf]], letrar gjerman
* [[1968]] - [[Otto Hahn]], kimist dhe fizikant gjerman
 
==Festa dhe përvjetore==